Навальний не хоче дотримуватися режиму домашнього арешту

Російський опозиціонер Олексій Навальний, засуджений 30 грудня до 3,5 років позбавлення волі умовно у справі «Ів Роше», не збирається дотримуватися режиму домашнього арешту.
Таку позицію Навальний висловив у своєму блозі.
Своє рішення опозиціонер мотивував відсутністю у нього вироку з його справи, на який можна подати апеляцію.
«Я чесно почекав належні за законом п'ять діб, навіть більше. Вироку досі немає», - підкреслив Навальний, поскаржившись, що наразі у нього немає навіть резолютивної частині вироку, хоча, відповідно до закону, протягом 5 діб з дня оголошення вироку його копії вручаються засудженому або виправданому, його захиснику й обвинувачу.
«Цим нерозумно хвалитися, але я єдина в історії російських судів людина, що сидить під домашнім арештом після винесення вироку. Стаття 107 КПК чітко говорить, що такий запобіжний захід застосовується лише щодо підозрюваних і обвинувачених», - написав Навальний.
За його словами, свобода пересування не означатиме виїзду за кордон. «Нікуди їхати не планую, мої потреби переміщення зводяться до поїздок з дому в офіс-назад і проведенню дозвілля з сім'єю», - запевнив засуджений.
Зазначимо, 31 грудня адвокати опозиціонера оскаржили обрання йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до вступу вироку в силу.
Додамо, раніше Федеральна служба виконання покарань направила в Замоскворецький суд повідомлення про порушення Олексієм Навальним режиму утримання під домашнім арештом, коли той спробував взяти участь у мітингу на Манежній площі. Суд не прийняв ці документи і повернув їх ФСВП.
Нагадаємо, несанкціонований мітинг на підтримку Навального відбувся в Москві 30 грудня, зібравши, за різними оцінками, 1,5-3 тисячі учасників. Поліція затримала близько ста найбільш радикальних протестуючих, але до жорстких дій не вдавалася.
Мітингувальники виступили проти вироку братам Навальним, які рішенням суду були визнані винними у розкраданні великих грошових сум. Олексій Навальний засуджений на 3,5 роки умовно, Олег отримав 3,5 роки позбавлення волі. Представники обвинувачення розцінили вирок як занадто м’який та висловили намір оскаржити його. США та ЄС, навпаки, висловили занепокоєність, вважаючи дії російської феміди політично мотивованими, на що отримали рішучу відповідь від МЗС РФ.