29.01.15, 4:39

Нова влада Греції заявила, що в українському уряді сидять «неонацисти»

Нова влада Греції заявила, що в українському уряді сидять «неонацисти»

Новий прем'єр Греції Алексіс Ціпрас вважає, що уряд України складають праві радикали та неонацисти.

Про це він заявив в розмові з президентом Європарламенту Мартіном Шульцом , інформує «Русская весна».

Ципрас закликав Шульца переглянути політику сусідства в частині відносин ЄС та Російської Федерації, зазначивши, що сучасна риторика Європарламенту та Ради Європи неприйнятна для Європи після холодної війни.

«Відзначивши участь праворадикальних екстремістів і неонацистів в новосформованому українському уряді, Ципрас нагадав про санкції, які були застосовані по відношенню до Австрії, коли в уряді країни складався Йорг Хайдер», - йдеться в повідомленні на сайті прем'єр-міністра.

Берлін шокований зміною позиції Афін по відношенню до Росії.

Перший же публічний акт Ціпраса на посаді прем'єр-міністра Греції, здійснений ним, коли він відвідав меморіал на місці загибелі 200 грецьких бійців опору, убитих нацистами у 1944 році, викликав інтерес у Німеччині.

Наступний крок шокував Берлін ще більше: першим з іноземних дипломатів, з ким зустрівся новий прем'єр, став російський посол. Потім пішли й інші «неординарні» кроки: відмова від політики «жорсткої економії» й, нарешті, критика позиції ЄС щодо санкцій проти Росії.

Відомі німецькі політики були здивовані масштабом перемоги партії «СІРІЗА» та тією швидкістю, з якою Ципрасу вдалося створити коаліцію.

В оточенні канцлера ФРН Ангели Меркель все ще вірять, що новий глава уряду Греції повернеться в лоно консолідованих європейських політичних поглядів, проте чим далі, тим більше з'являється сумнівів у тому, що це може відбутися.

Нагадаємо, що, 25 січня, на виборах у Греції впевнено перемогла ліворадикальна партія «СІРІЗА» з близько 36,3% голосів. Варто зазначити, що «СІРІЗА» пообіцяла домагатися від кредиторів списання більшої частини державного боргу Греції та відмовитись від політики жорсткої економії. Такі кроки можуть призвести до виходу Греції з єврозони.

Поділитися: