Росія розриває всі контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року

Голова міжнародного комітету Державної Думи РФ, керівник російської делегації в ПАРЄ Олексій Пушков заявив, що Російська Федерація перериває всі офіційні контакти з Парламентською асамблеєю Ради Європи до кінця 2015 року.
Про це парламентарій повідомив в інтерв'ю телеканалу «Россия-24».
Згідно з його заявою, Москва готова зберегти контакти тільки з окремими депутатами або національними делегаціями в асамблеї, які виступили проти позбавлення Росії повноважень.
«Ми з ними готові взаємодіяти – як з представниками Франції, Голландії, Сербії, Фінляндії, але саме як з національними депутатами, а не як з офіційними представниками ПАРЄ», - підкреслив Пушков.
Крім того, керівник комітету Держдуми з міжнародних справ наголосив, що розрив контактів з Парламентською асамблеєю означає в тому числі і заборону спецмісіям Ради Європи відвідувати Росію.
«З ними ніхто не зможе зустрічатися, і вони не отримуватимуть сприяння з боку нашої держави», - вказав російський депутат.
Як приклад він навів дві місії, про організацію яких вже декларували в Страсбурзі. Одна з них має на меті зустріч керівництва ПАРЄ з українським військовослужбовцем Надією Савченко, обвинуваченою правоохоронними структурами РФ у скоєнні військових злочинів на Донбасі. При цьому формально Савченко є депутатом Верховної Ради від партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, будучи заочно обраною у парламент України. Друга місія повинна була підготувати доповідь з прав людини в Криму.
«Так ось цих двох місій не буде, тому що Росія не співпрацюватиме з ПАРЄ в цьому питанні», - додав Пушков.
Аналогічну позицію висловив і голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов. Він підкреслив, що депутати російського парламенту висловили «повну одностайність» в цьому питанні. «Не однодумність, оскільки думки про заходи у відповідь звучали різні, а єдине розуміння того, що подібні дії ПАРЄ не повинні залишитися без рішучої відповіді», - заявив він.
«Парламентська асамблея дискредитувала себе у вирішенні української проблеми», - підкреслив сенатор, додавши, що відтепер зусилля Росії, України, населення Донбасу знайти способи вирішення конфлікту будуть без залучення представників асамблеї. ПАРЄ буде повністю ізольована від цього питання, поки вона «не відновить повною мірою повноваження російської делегації».
За його словами, поки що меншість в ПАРЄ, яка здатна думати самостійно, буде придушуватися аморфною більшістю, що не прагне дізнатися правду і приїжджає на сесію асамблеї із заздалегідь готовим рішенням, співпраця між РФ і цією організацією не відновиться. При цьому, як сказав Косачов, «м'яч на стороні ПАРЄ», і в разі зміни своєї позиції в Парламентській асамблеї можуть розраховувати на всеосяжне співробітництво з Росією.
Російський сенатор підтвердив готовність Федеральних Зборів продовжувати співпрацю з окремими національними делегаціями і тим більше з національними парламентами, делегати яких в ПАРЄ зайняли помірну або дружню Москві позицію.
Як альтернативний ПАРЄ «майданчик для діалогу з європейськими партнерами» Косачов розглядає ОБСЄ. Визнаючи заангажованість і цієї організації, він зазначає, що ОБСЄ позбавлена можливості вводити санкції і розмовляти неприйнятним з точки зору дипломатії тоном з будь-якою з країн.