Суд ЄС постановив, що рух ХАМАС не є терористичною організацією

Європейський суд анулював рішення про включення в список терористичних організацій палестинського ісламістського руху ХАМАС, який фактично керує сектором Гази з 2007 року.
Така постанова опублікована на сайті суду, повідомляє «РИА Новости».
У судовому рішенні підкреслюється, що ХАМАС був включений в терористичний список не на підставі «вивчених діянь, підтверджених рішеннями компетентної влади, а на основі фактичних звинувачень, почерпнутих зі ЗМІ та інтернету».
Також у постанові вказується, що «дія заходів з анулювання буде підтримуватися тимчасово, з тим щоб забезпечити ефективність будь-якого можливого заморожування фондів у майбутньому».
На завершення представники європейської Феміди наголосили, що виключення зі списку «не передбачає оцінки по суті питання про класифікацію ХАМАС як терористичного угрупування, як це визначено в загальній позиції Ради ЄС».
Зазначимо, що, за інформацією «РИА Новости», керівництво ХАМАС високо оцінило цей крок Європейського суду, вважаючи це ліквідацією несправедливості, яку колись зробив Євросоюз.
Навпаки, в Ізраїлі рішення суду ЄС викликало обурення. Прем’єр-міністр країни Беньямін Нетаньяху зажадав повторного включення ХАМАС до списку терористичних організацій, підкресливши, що Ізраїль не припинить боротьбу з палестинськими радикалами.
Керівництво Євросоюзу дуже обережно поставилося до судового рішення. «Що стосується питання про ХАМАС, на час періоду подачі апеляції і у випадку подачі апеляції обмежувальні заходи залишаються в силі. Це означає, що ЄС продовжує вважати ХАМАС терористичною організацією. Це не було політичним рішенням ЄС, це було правове рішення Суду, зроблене з процедурних підстав», - підкреслила офіційний представник дипломатії ЄС Майя Косьянчич.
Вона також нагадала, що у Єврокомісії залишається два місяці та десять днів на подачу апеляції на рішення суду ЄС.
Додамо, рішення про включення ХАМАС до списку терористичних організацій, погоджений ЄС, було прийняте 27 грудня 2001 року. Цей захід передбачав, зокрема, заморожування активів окремих осіб та організацій, включених до списку.
Нагадаємо, в парламентах країн – членів Євросоюзу останнім часом все частіше ухвалюють пропозиції щодо офіційного визнання Держави Палестина. Але офіційним керівництвом нової країни в ЄС поки що бачать тільки Махмуда Аббаса та інших лідерів ООП, а не ХАМАС.