Мобілізація: напередодні п'ятої хвилі

06-03-2015

Верховна Рада України вчора дозволила збільшити чисельність збройних сил до 250 тисяч осіб. А це означає збільшення на 68 тисяч осіб. І приблизно в ці дні українські РВВС вже повинні отримувати списки ухильників від мобілізації. Принаймні, це ще в лютому обіцяли в Генштабі. Не буду провокувати українських правоохоронців і виступати з якимись закликами або висновками.

Тому просто трохи цифр по попереднім хвилях мобілізації.

Українські ЗМІ - першоджерелом виступило «Громадське ТБ» - опублікували інформацію про втрати в бойовій техніці, яку отримала українська армія за час «антитерористичної операції» на Донбасі в 2014 році. Підрахунки журналістів спиралися на дані українського РНБО, які дають щоденні зведення, і на відкриті джерела інформації.

Згідно з цими даними, з квітня до кінця 2014 року українська армія втратила 15 ракетних систем залпового вогню. Найбільш серйозні втрати в бронетехніці - 78 танків і 236 БМП. Крім того, втратила українська армія 34 самохідні артилерійські установки, 20 важких гаубиць, 22 легкі гаубиці.

Перші місяці війни принесли серйозні втрати й українській авіації. Зокрема, були збиті 5 гелікоптерів Мі-24 і 5 гелікоптерів Мі-8. Втрачені три транспортні літаки - Ан-30, Ан-26 та Іл-76. Також представники ДНР і ЛНР збили шість Су-25, два Міг-29 і один Су-24.

У той же час інформація про втрати особового складу також суперечлива. 8-го лютого президент України Петро Порошенко заявив: «Втрати українських солдатів, що захищають землю від агресора, складають 1432 людини. Тисячі людей - 5638 - були вбиті з квітня. Кількість жертв серед цивільного населення зростає щодня». Після цього був майже місяць запеклих боїв в Донбасі, Вуглегірську, Дебальцеві ... І 2-го березня спікер Генштабу Владислав Селезньов привів вже інші дані. За його словами, в Донбасі загинув 1541 український військовий. Більшість загиблих - 1223 людини - були бійцями ВСУ. Нацгвардія втратила 132 людини, МВС - 101. Також загинули 63 прикордонника, 7 співробітників СБУ, 15 працівників ДержЧС. При цьому Генштаб не сказав нічого про втрати добровольчих батальйонів - а як кажуть самі бійці «добробатів», саме вони взяли на себе основний удар сил ДНР і ЛНР.

У той же час військовий прокурор України Анатолій Матіос каже про 17 тисяч дезертирів.

«Людина або я, яка обіймає посаду військового прокурора, яка змушена і приречена на тлі зубожіння загальної маси населення притягувати до кримінальної відповідальності понад 17 тисяч дезертирів, не може бути доброю», - сказав Матіос.

А Юрій Луценко з трибуни парламенту заявляє: протягом двох місяців на Донбасі можуть оновитися повномасштабні бойові дії. А значить, мобілізація триватиме. І вже в квітні на зміну четвертий хвилі прийде п'ята. І нова хвиля повісток.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: