Україна вартістю 40 млрд доларів…

21-02-2015

Майже водночас із скінченням мінських перемовин у «нормандському» форматі глава МВФ Крістін Лагард 12-го лютого повідомила, що місія фонду узгодила розширену програму кредитування України в можливому обсязі 40 млрд. дол.

Програма нібито розрахована на чотири роки і буде реалізована тільки при проведенні українською стороною якісних реформ.

40 млрд доларів - величезна сума. Станом на 5-е лютого золотовалютні резерви України складали всього 6,4 млрд. доларів. Це при тому, що гарантований державою Україна борг перед Росією складає на сьогодні не менш 4,7 млрд. доларів.

За що така небачена щедрість від міжнародного фінансового гіганта, яким є МВФ?

Навіть якщо врахувати, що з анонсованих 40 млрд. доларів кредитних гарантій на плечі МВФ ляже тільки 17,5 млрд. доларів, а решту суми планується залучити за рахунок коштів міжнародних організацій, країн ЄС і приватних інвесторів, залишається неосвітленим питання: яким чином Україна зможе повернути отримані кредити? Як країна, що роздирається війною і знаходиться практично в стані дефолту, зможе гасити кредит, що в рази перевищує її золотовалютні резерви ?!

Адже всім зацікавленим сторонам, та й звичайній людині з мінімальними знаннями основ економічної теорії зрозуміло, що Україна ніколи і ні за яких умов не зможе повернути й половини цієї величезної суми.

Так у чому ж зацікавленість Міжнародного валютного фонду, який ніколи раніше не був помічений у схильності до благодійності?

Тут варто згадати найвідомішого американського фінансового спекулянта Джорджа Сороса. Вірніше, не його колоритну біографію і потужний послужний список, а зацікавленість до України, що різко спалахнула. Ця зацікавленість змусила американського мільярдера в його поважні 85-ть років особисто приїхати до України для спілкування з деякими депутатами українського парламенту, в основному з вихідцями з численних грантоїдських організацій, які щедро фінансуються фондом «Відродження». Сталося це не так давно. У середині січня, тобто місяць з невеликим тому.

Тоді поговорили про Україну, про реформи, про шляхи розвитку громадянського суспільства, а також про створення фонду страхування прямих іноземних інвестицій в Україну.

Питання створення такого фонду, треба думати, і було основною і головною метою особистого візиту мільярдера Сороса в Україну.

«Якщо в повній мірі відшкодувати підприємцям втрати, пов'язані з непідвладними їм політичними подіями, вони будуть прямувати на новий відкритий і багатообіцяючий ринок», - впевнений фінансовий ділок.

Хто і як буде наповнювати вищевказаний фонд?

Адже вочевидь, що анонсування Соросом його створення та заява голови МВФ Крістін Лагард про надання Україні 40 млрд доларів мають спільну природу і загальний інтерес.

Відповідь на це питання вимовив сам Сорос.

«Зміни повинні відбуватися за рахунок іноземних інвестицій. В першу чергу Україні слід розвивати енергетичний та сільськогосподарський сектори», - сказав він.

Ось і відповідь на питання про те, за рахунок чого Україна зможе розраховуватися по кредитах МВФ, приватних осіб і міжнародних організацій.

Енергетичний та сільськогосподарський сектори - то єдине, що ще є ліквідним в загрузлій у війні/АТО Україні. Ліквідне навіть без Криму і Донбасу, і це ліквідне потрібно не купити, а відібрати. Тому що у слабких не купують. У слабких віднімають.

Це - основа капіталізму, якщо коротко.

Так вже було.

У слабких відбирали завжди, а вже потім політекономи підводили під це гарні теорії.


Поділитися: