24.06.11, 13:09

Будова мозку міських мешканців відрізняється від сільських - учені

Будова мозку міських мешканців відрізняється від сільських - учені

Учені з Університету Хейдельберга в Німеччині довели, що мозок людей, які живуть в містах, працює інакше, ніж у жителів сільської місцевості. 

 Вони виявили, що в момент стресу у городян стають гіперактивними дві ділянки мозку, що беруть участь в регуляції емоцій та тривожності. За їхніми словами, ця відмінність міських жителів може бути винною в збільшенні кількості проблем із психічним здоров'ям у міських районах, повідомляє The Guardian. 

Під час ряду досліджень, проведених професором університету Андреасом Майєром-Лінденбергом, було встановлено, що ймовірність виникнення тривожних розладів у городян вище на 21%, а перепадів настрою - на 39%. У тих, хто народився і виріс у місті, вдвічі вищим є ризик виникнення шизофренії.

У рамках дослідження учений здійснював сканування мозку більше 50 здорових добровольців (жителів сільської місцевості та великих міст) в той час, коли ті вирішували складні арифметичні задачі. Ці експерименти були спрямовані на те, щоб змусити учасників відчути хвилювання з приводу того, як вони виконують завдання.

Результати показали, що у стресових ситуаціях мигдалеподібна залоза учасників, які зараз живуть у містах, проявляла надмірну активність. "Ця залоза є датчиком небезпеки для мозку і тому пов'язана з тривожністю і депресією. У учасників, що народилися в містах, гіперактивність проявляла інша ділянка мозку, який називається поясна кора", - пояснив учений.

За словами Майєр-Лінденберга, виявлення чинників міського життя, які викликають стрес, є наступним кроком у спробі зрозуміти вплив міського життя на психічне здоров'я. Такими чинниками можуть бути соціальне розшарування, шумовий фон і переповненість. У майбутньому ці дослідження можуть бути використані для складання рекомендацій для міського планування, вважає він.

За його прогнозами, до 2050 року в містах проживатимуть 70% людей, при цьому урбанізація асоціюється з підвищеним ризиком хронічних розладів, більш вимогливим і стресовим соціальним середовищем та більш істотною соціальною нерівністю.

Поділитися: