У Чувашії відсвяткують всеросійський сільський Сабантуй

Всеросійське сільське національне татарське свято Сабантуй, на яке, ймовірно, зберуться від 25 до 30 тисяч людей, відбудеться в неділю 19 червня в селі Шигирдан Батиревського району Чувашії.
Сабантуй - свято весняного оновлення природи. За деякими дослідженнями, це свято має тисячолітню історію. Ще в 921 році його описав у своїх працях знаменитий дослідник ібн Фадлан, який прибув до Булгари послом з Багдада.
Основна частина свята розгорнеться на трьох концертних і двох борцівських майданчиках.
Як повідомила режисер Всеросійського сільського Сабантуя Халіса Ісмагилова, хореографічні колективи Державних ансамблів пісні і танцю з Татарстану і Чувашії представлять на майдані свою творчу майстерність.
Крім того, в рамках святкування будуть організовані виставка-продаж сувенірів та виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва Чувашії і Татарстану, на спеціально відведених борцівських майданчиках пройдуть змагання з національної татарської боротьби "кереш".
Усього на Всеросійський сільський Сабантуй планують приїхати понад 500 делегатів з 20 регіонів країни.
Історично Сабантуй святкували на честь початку весняних польових робіт, в кінці квітня, тепер же - на честь їхнього закінчення, в червні. Витоки свята сягають язичницьких обрядів предків - поклоніння землі, що звільняється від снігу, прагнення задобрити Бога плуга, достатку, врожаю. Про це свідчить його назва: "Сабан" означає "ярі" або в іншому значенні - "плуг", а "туй" - "весілля", "торжество". Таким чином, значення слова "сабантуй" - торжество на честь сівби ярових.
Невід'ємним елементом татарського сабантую є кінні скачки. У багатьох тюркських народів наречений повинен був довести свою завзятість у змаганні: наздогнати і поцілувати свою кохану, проскакавши біля неї на коні.