14.01.15, 21:27

Глава «Газпрому»: «Турецький потік» дозволить європейцям уникнути ризиків газового транзиту через Україну

Глава «Газпрому»: «Турецький потік» дозволить європейцям уникнути ризиків газового транзиту через Україну

Голова правління російської компанії «Газпром» Олексій Міллер заявив, що газопровід «Турецький потік» має стати єдиним маршрутом для постачання 63 мільярдів кубометрів природного газу з РФ до країни Євросоюзу, який дозволить зняти ризики транзиту через територію нестабільної в політичному сенсі України.

Таку позицію російський бізнесмен озвучив після переговорів з новим заступником голови Європейської комісії з енергетики Марошем Шефовичем, передає «ВВС».

 За словами глави концерну, «Нафтогаз України» закуповує газ в менших обсягах у порівняння з попередніми домовленостями сторін і в той же час проводить відбір «блакитного палива» зі своїх підземних сховищ, відповідно зменшуючи їхні запаси.

Як підкреслили в «Газпромі», подібні дії українського підприємства призводять до того, що «транзитні ризики для європейських споживачів на території України зберігаються».

Також Міллер констатував, що відтепер пріоритетним завданням європейських партнерів «Газпрому» стане «створення необхідної газотранспортної інфраструктури від кордону Туреччини та Греції» для прийому газу по «Турецькому потоку».

Крім того, бізнесмен наголосив, що Москва не збирається повертатися до проекту «Південний потік», незважаючи на запізнілі відчайдушні спроби болгарського керівництва реанімувати його.

«Ми свою стратегію і подальші дії будуємо, виходячи з плану створення в ЄС Енергетичного союзу», - сказав глава «Газпрому».

Зазначимо, влада ЄС торік виступила з проектом Енергетичного союзу, в рамках якого європейські компанії стануть купувати енергоресурси як єдиний покупець, щоб консолідувати свої ресурси, інфраструктуру та переговорні можливості. Очікується, що план створення Енергетичного союзу буде представлений в січні.

Нагадаємо, минулого року під час візиту президента РФ Володимира Путіна до Анкари сторони ухвалили рішення про будівництво нового газопроводу з Росії до Туреччини, що за своїми потужностями був би ідентичний «Південному потоку», від якого російський лідер вирішив відмовитися через несприятливу позицію Болгарії та Єврокомісії. 

Одразу після того, як у Брюсселі дізналися про таке рішення, почалися спроби вмовити Москву повернутися до проекту «Південного потоку». Однак Росія і Туреччина залишилися вірними своїм зобов'язанням одна перед одною. 

Поділитися: