25.11.14, 23:15

Голова Всеукраїнської комісії з прав людини: Конфлікт у Донбасі обумовлений порушенням прав російськомовного населення

Голова Всеукраїнської комісії з прав людини: Конфлікт у Донбасі обумовлений порушенням прав російськомовного населення

Голова Всеукраїнської комісії з прав людини Олексій Тарасов на сьомому Форумі Ради з прав людини ООН заявив, що витоки збройного конфлікту в Донбасі треба шукати у послідовній дискримінації російськомовного населення протягом усього існування незалежної України, і закликав світову спільноту спрямувати всі зусилля, щоб покласти край бойовим діям.

Про це повідомляють представники Всеукраїнської комісії з прав людини на її сторінці у «Facebook».

На сьомому Форумі Ради ООН з прав людини, присвяченому обговоренню прав меншин, який відбувся в Женеві, глава української делегації виступив на захист прав російськомовного населення України.

«Однією з причин кризи на сході України стала дискримінація російськомовної меншини в Україні в минулі роки та в теперішній час. Так, органи державної влади України систематично ігнорували особливості етнічних та мовних відмінностей регіонів країни. Це не хотіли помічати і представники міжнародних організацій. У той же час російськомовна меншість України постійно стикалася з порушенням своїх прав, у зв’язку з дискримінацією за мовним принципом», - наголосив Тарасов.

Крім того, правозахисник звернув увагу на економічну складову протистояння в Донбасі.

«Економічною основою міжнаціонального конфлікту став несправедливий розподіл ресурсів, коли більша частина ВВП створювалась у російськомовних промислових регіонах Півдня і Сходу України, а життєвий рівень його жителів був нижчий, ніж у багатьох інших регіонах», - відзначив голова української делегації.

 На його думку, тільки децентралізація влади і перерозподіл фінансових ресурсів може вирішити цю проблему.

Надзвичайно важливу роль у врегулюванні ситуації мають відіграти й зміни у мовній політиці української влади.

«Також повинні бути надані гарантії рівноправного використання у всіх сферах життя, разом з державною, мов національних меншин, в тому числі російської, в тих регіонах, де населення розмовляє цими мовами», - підкреслив правозахисник.

 Представники української делегації висловили жаль з приводу того, що Київ обрав силовий варіант вирішення кризи в Донбасі, і закликали міжнародні структури, перш за все Управління комісара ООН з прав людини, яке активно працює зараз в Україні, докласти всіх зусиль, щоб якомога скоріше припинити військові дії та масові порушення прав людини.  

Поділитися: